Zakładanie spółek - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
16483
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16483,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Zakładanie spółek

Świadczymy kompleksowe usługi związane z przygotowaniem umów spółek prawa handlowego oraz statutów fundacji i stowarzyszeń, a następnie ich rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Spółki prawa handlowego, obok rejestracji firmy w CEiDG, to podstawowa forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Prowadzenie firmy jako spółki, niesie dla wspólników wiele korzyści, a modelowymi przykładami w tym zakresie są spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna. W tych spółkach, majątek wspólników i akcjonariuszy jest całkowicie oddzielony od majątku samej spółki. Prowadząc firmę w takiej formie, można ochranić swój prywatny majątek przed egzekucją długów, które mogą powstać w związku z działalnością spółki.
Decyzja o rozpoczęciu prowadzenia własnego biznesu, stawia przedsiębiorców w obliczu konieczności wyboru formy prawnej przyszłej działalności. Dlatego naszym Klientom oferujemy szerokie wsparcie, między innymi obejmujące:

PLANOWANIE

DORADZTWO ORAZ PRZYGOTOWYWANIE UMÓW I AKTÓW ZAŁOŻYCIELSKICH SPÓŁEK

SPORZĄDZANIE PROJEKTÓW UCHWAŁ DOTYCZĄCYCH UTWORZENIA NOWYCH ODDZIAŁÓW

W pierwszym etapie współpracy wskazujemy aspekty prawne oraz podatkowe związane z prowadzeniem działalności w danej formie prawnej. Następnie przygotowujemy w zależności od wybranej formy prawnej umowę spółki oraz dokumenty (umowy, statuty, akty założycielskie oraz uchwały) niezbędne do wniosku o rejestrację w KRS. Dostosowujemy postanowienia umów oraz statutów do wymagań wspólników co do sposobu zarządzania firmą i podziału zysków. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, sporządzamy umowy i oświadczenia pozwalające na wniesienie do spółki przedsiębiorstwa, nieruchomości lub innych wkładów niepieniężnych (aportów).

PRZYGOTOWYWANIE DOKUMENTÓW ORAZ FORMULARZY WYMAGANYCH PRZEZ KRAJOWY REJESTR SĄDOWY,

REPREZENTOWANIE SPÓŁEK W ORGANIZACJI W POSTĘPOWANIU REJESTROWYM PRZED SĄDEM

Po zawiązaniu spółki w organizacji, przygotowujemy protokoły i inne dokumentów umożliwiające powołanie zarządu, przyjęcie głównego przedmiotu działalności spółki, ustalenie adresu siedziby, oświadczenia o adresie do doręczeń korespondencji kierowanej przez Sąd dla wspólników i członków zarządu. Wszystkie te dokumenty muszą znaleźć się w aktach rejestrowych prowadzonych przez Sąd. Bez nich, nie jest możliwe skuteczne zarejestrowanie nowej spółki w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

Prawnik Gorlice, Prawnik Nowy Sącz, Prawnik Jasło.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ?