Rejestracja znaków towarowych - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
Rejestracja znaków towarowych Nowy Sącz, Tarnów, Gorlice, Jasło, Krosno, Rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym daje realną ochronę przed kopiowaniem i kradzieżą tożsamości firmy. Posiadanie certyfikatu ochronnego na znak towarowy niesie dla przedsiębiorcy wiele korzyści, które nie ograniczają się tylko do sfery prawnej.
rejestracja znaków towarowych
16524
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16524,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Rejestracja znaków towarowych

Rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej daje realną ochronę przed kopiowaniem i kradzieżą tożsamości firmy. Posiadanie certyfikatu ochronnego na znak towarowy niesie dla przedsiębiorcy wiele korzyści, które nie ograniczają się tylko do sfery prawnej.

CO MOŻNA ZYSKAĆ REJESTRUJĄC ZNAK TOWAROWY ?

Firmy, które posiadają zarejestrowane logo wzbudzają większe zaufanie wśród klientów.  Nazwa firmy jest chroniona przed kopiowaniem i wykorzystaniem przez konkurencyjne podmioty. Można szybko i skutecznie zablokować działania innych osób podszywających się pod firmę z chronionym logo. Strony internetowe firm, które mogą używać oznaczeń wskazujących na rejestrację znaku towarowego, są lepiej pozycjonowane.

PROCEDURA REJESTRACJI ZNAKU TOWAROWEGO W LICZBACH

6 MIESIĘCY

Średni czas trwania procedury rejestracji przed urzędem patentowym Rzeczpospolitej Polskiej

10 LAT

Na taki okres jest udzielane prawo ochronne z możliwością jego przedłużenia dowolną ilość razy

45 KLAS

Towarów i usług dla których znak będzie ochroniony prawem

PRZEBIEG PROCEDURY REJESTRACJI

1

WSTĘPNA OCENA

Przed rozpoczęciem rejestracji badamy, czy oznaczenie nie jest podobne do zgłoszonego już innego znaku towarowego, czy Urząd Patentowy może mieć podstawy do odmowy rejestracji. Doradzamy, czy lepiej zastrzec znak słowny, graficzny, czy słowno-graficzny, w zależności od indywidualnych potrzeb.

3

OCHRONA PRZED WYŁUDZENIAMI

Zapobiegamy wyłudzeniom, przestrzegamy przed osobami, które podszywają się pod Urząd Patentowy i wysyłają fałszywe faktury oraz dane do opłat.

2

REJESTRACJA

Jeżeli wstępna ocena była pozytywna, sporządzamy podanie o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy oraz przygotowujemy wykaz towarów i usług według klasyfikacji nicejskiej, a także tłumaczymy jak poprawnie uiścić opłatę do Urzędu Patentowego.

4

PROWADZENIE SPRAWY

Sporządzamy pisma do Urzędu Patentowego oraz prowadzimy postępowanie, które trwa około pół roku. Informujemy  na bieżąco o postępach w Twojej sprawie.

5

UZYSKANIE CERTYFIKATU OCHRONNEGO NA ZNAK TOWAROWY

Po otrzymaniu certyfikatu ochronnego z Urzędu Patentowego, niezwłocznie przekazujemy uprawnionemu świadectwo ochronne na znak towarowy oraz informujemy szczegółowo o opłatach urzędowych za 10-letni okres ochronny.

NA CO POZWALA ZAREJESTROWANY ZNAK TOWAROWY

Zakazać używania Twojego znaku towarowego przez osoby nieuprawnione,

zyskać odszkodowanie od osoby naruszającej Twój znak towarowy,

żądać wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści od przedmiotów naruszających Twoje prawa,

żądać usunięcia z rynku firm i towarów łamiących prawo ochronne na znak towarowy.

Prawnik Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Rzeszów, Tarnów.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ?