Sprawy karne i karnoskarbowe - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
18574
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18574,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Sprawy karne i karnoskarbowe

Reprezentujemy Klientów na każdym etapie postępowania karnego i karnoskarbowego. Działamy jako obrońcy w postępowaniu przygotowawczym, przed Prokuratorem, Policją oraz Urzędem Skarbowym, a jeżeli postępowanie nie zakończy się na tym etapie, działamy w obronie praw naszych Klientów w postępowaniu sądowym. Reprezentujemy również Skazanych po uprawomocnieniu się orzeczenia w sprawach o odroczenie wykonania kary, rozłożenie grzywny na raty, a nawet odzyskanie prawa jazdy, w przypadku orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów. Analogiczną pomoc zapewniamy pokrzywdzonym przestępstwem w dochodzeniu należnych im praw, w szczególności w zakresie odszkodowania za popełnienie przestępstwa.

OBRONA PODEJRZANEGO OSKARŻONEGO LUB SKAZANEGO

Wykonujemy obowiązki adwokata-obrońcy w postępowaniach karnych, postępowaniach w sprawach o wykroczenia, jak również w postępowaniach karnoskarbowych na każdym ich etapie.
Niemal każdy prawnik wskaże osobie podejrzanej, że w przypadku postawienia zarzutu popełnienia przestępstwa, które będzie ścigane przez Prokuraturę oraz Policję (przestępstwa publicznoskargowe) należy korzystać z pomocy adwokata, który udzieli profesjonalnej pomocy prawnej. W postępowaniu karnym niezwykle istotne jest, aby podejrzany lub oskarżony nie podejmował samodzielnie czynności procesowych, nie mając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia co do skutków swoich decyzji. W postępowaniu karnym każda czynność może mieć kluczowe znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, a w konsekwencji może decydować o wysokości wymierzonej kary, w tym tej szczególnie dotkliwej, jaką jest pozbawienie wolności. Jeżeli z początku sprawa wydaje się beznadziejna, popełnienie przestępstwa oraz wina podejrzanego nie budzą wątpliwości, udział adwokata – obrońcy jest tym bardziej potrzebny, ponieważ działa on w interesie oskarżonego celem orzeczenia przez Sąd jak najniższej kary.

REPREZENTOWANIE POKRZYWDZONEGO JAKO PEŁNOMOCNIK

Osobom pokrzywdzonym i poszkodowanym przestępstwem zapewniamy profesjonalną pomoc prawną celem zabezpieczenia ich praw oraz uprawnień, dzięki którym mogą występować w charakterze oskarżyciela obok Prokuratora, a w konsekwencji uzyskać odszkodowanie od sprawcy lub ubezpieczyciela. Niestety, niektóre czynności mogą być podjęte tylko do określonego momentu sprawy. Niezłożenie odpowiednich wniosków w Prokuraturze oraz Sądzie powoduje, że Pokrzywdzony musi dochodzić praw w postępowaniu cywilnym, co znacząco przedłuża proces uzyskania odszkodowania za popełnienie na jego szkodę przestępstwa.

 Prawnik Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Rzeszów, Tarnów.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ?