O Nas - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
18694
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18694,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

O Nas

Adwokat Łukasz Raś

Specjalizuje się w sprawach gospodarczych, cywilnych, karnych, obsłudze prawnej przedsiębiorców, upadłości konsumenckiej oraz sprawach związanych z ochroną majątku i antywindykacją.

Adwokat Łukasz Raś jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studia prawnicze ukończył w 2017 roku. Następnie kontynuował kształcenie jako aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. Jest jedną z dwóch osób, które uzyskały w 2017 r. największą liczbę punktów wśród przystępujących do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką w Rzeszowie.

 

Już w czasie studiów zajmował się szeroko rozumianą tematyką związaną z ochroną majątku oraz wierzycieli w razie zagrożenia niewypłacalnością dłużnikow. Znalazło to potwierdzenie w jego pracy dyplomowej pt: „Ochrona wierzycieli w profesjonalnym obrocie gospodarczym przed wytransferowaniem majątku przez dłużników”.  Adwokat Łukasz Raś już od trzeciego roku studiów zdobywał doświadczenie pracując w kancelariach prawnych na terenie Rzeszowa. W 2015 roku rozpoczął doskonalenie zawodowe w kancelarii radców prawnych. Następnie przez cztery i pół roku – w tym trzy lata jako aplikant adwokacki – pracował w kancelarii adwokackiej Mecenasa Piotra Charzewskiego.

 

Adwokat Łukasz Raś zawsze znajduje czas dla swoich klientów ponieważ uważa, że osiągnięcie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia oraz wygranie sprawy, zależy przede wszystkim od pełnego zrozumienia potrzeb osób, które zwracają się do niego o pomoc.

Adwokat Barbara Solecka

Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, prawie handlowym i gospodarczym, zamówieniach publicznych, a także sprawach cywilnych oraz prawie własności intelektualnej.

Adwokat Barbara Solecka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, które ukończyła w 2017 r. z jednym z najlepszych wyników. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. Od 2015 r. do 2020 r. zdobywała doświadczenie w renomowanych kancelariach.

 

W 2021 r. objęła stanowisko partnera zarządzającego w Kancelarii Adwokackiej Artemius. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwiązywaniem sporów sądowych, w tym w szczególności prowadzeniem postępowań spornych na rzecz przedsiębiorców. Prowadzi bieżącą obsługę w zakresie prawa spółek, prawa pracy, prawa administracyjnego.

 

Posiada doświadczenie w zakresie windykacji wierzytelności, zakładaniu oraz przekształcaniu spółek, analizie i tworzeniu umów. Pomaga również klientom indywidualnym. Z powodzeniem prowadzi sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie, o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, sprawy rodzinne i spadkowe.

 

Publikacje naukowe:

Rozdział w Monografii „Podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej a ochrona środowiska: między teorią a praktyką„ Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017, ISBN 978-83-7996-517-5.

Rozdział w Monografii  Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej: między teorią a praktyką” Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2016. ISBN 978-83-7996-366-9.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ?