Prawo rodzinne i spadkowe - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
18408
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18408,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Prawo rodzinne i spadkowe

Wszelkie sprawy rodzinne i spadkowe są materią niezwykle delikatną, wymagają wyczucia i zrozumienia, a także pełnej dyskrecji. Udział w nich jest często bardzo bolesny, towarzyszy im wiele negatywnych emocji. Sprawa o rozwód, kontakty z dziećmi, czy podział majątku jest nieraz dla klienta jedynym dobrym rozwiązaniem. Szukamy z naszymi klientami rozwiązań, które zapewnią im spokój ducha oraz poczucie bezpieczeństwa.
Podchodzimy indywidualne i rzetelnie do każdego klienta, bazujemy na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Każda istotna decyzja procesowa jest konsultowana z klientem, wyjaśniamy dlaczego proponujemy zastosowanie określonego rozwiązania, jakie ma ono skutki. Przed wysłaniem do Sądu pism procesowych, umożliwiamy klitom zapoznanie się z ich treścią, a także uwzględniamy ich uwagi. Zapewniamy naszym klientom przede wszystkim pełną dyskrecję oraz wsparcie merytoryczne, a także jesteśmy dla nich oparciem.

OBSZARY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJEMY:

W SPRAWACH RODZINNYCH

SPRAWY O ROZWÓD I SEPARACJĘ

Prowadzimy postępowania o rozwód z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie. Natomiast gdy Klient widzi jeszcze szansę na ratowanie związku dobrym rozwiązaniem jest wniosek o separację.

ALIMENTY

Pomagamy uzyskać alimenty na rzecz dzieci, żony, męża, rodziców, dziadków. Najczęściej są to sprawy o podwyższenie, obniżenie, zasądzenie lub uregulowanie alimentów. W przypadku, gdy zachodzą przesłanki do uchylenia zasądzonych alimentów, reprezentujemy zobowiązanych przed Sądem oraz komornikiem.

KONTAKTY Z DZIECKIEM I WŁADZA RODZICIELSKA

Kontakty z dzieckiem są prawem każdego z rodziców, są niezależne od władzy rodzicielskiej, natomiast władza rodzicielska obejmuje np. wychowanie dziecka, opiekę nad dzieckiem oraz jego majątkiem. Najczęstszymi prowadzonymi w Sądach sprawami są sprawy o zmianę, ograniczenie lub pozbawienie władzy lub kontaktów.

USTALENIE LUB ZAPRZECZENIE OJCOSTWA

W ramach naszych działań dążymy do przeprowadzenia badań DNA, nawet jeżeli strona Pozwana odmawia ich dobrowolnego wykonania. Od razu po uzyskaniu wyników badań wnioskujemy o zasądzenie alimentów. Gdy zobowiązany odmawia ich płacenia albo gdy dojdzie do zaprzeczenia ojcostwa, działamy w celu uchylenia alimentów jako nienależnych.

USTALENIE MIEJSCA ZAMIESZKANIA DZIECI

W tego typu sprawach należy mieć na uwadze przede wszystkim dobro dziecka. Są to bardzo trudne i wymagające sprawy, w których szczególnie istotna jest rola profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc adwokata jest szczególnie ważna, jeżeli istnieje spór pomiędzy stronami co do miejsca zamieszkania dzieci.

PODZIAŁ MAJĄTKU I USTANOWIENIE ROZDZIELNOŚCI MAJĄTKOWEJ

Pomagamy sprawiedliwe podzielić majątek wspólny, poprzez przygotowanie majątkowych umów małżeńskich albo w procesie przed sądem. Istnieje również możliwość ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym gdy jeden z małżonków przyczynił się w większym stopniu do jego powstania.

W SPRAWACH SPADKOWYCH

STWIERDZENIE NABYCIA SPADKU

Reprezentujemy spadkobierców w sprawach związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku na podstawie ustawy oraz testamentu, unieważnieniem testamentu, wykazaniem zasadności albo niezasadności wydziedziczenia, stwierdzeniem niegodności dziedziczenia, jeżeli zachodzą ku przesłanki określone w Kodeksie Cywilnym.

ZACHOWEK

Dochodzimy przed Sądem należnego spadkobiercom zachowku jeżeli zostali pominięci w testamencie lub gdy wydziedziczenie było niezasadne nawet jeżeli doszło do stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu. Zgodnie z prawem, dzieciom, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku gdyby nie było testamentu, należą się:
a) jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni – dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym,
b) w innych zaś wypadkach – połowa wartości tego udziału

DZIAŁ SPADKU

Zajmujemy się szeroko rozumianymi sprawami związanymi z działem spadku. Reprezentujemy spadkobierców w ramach negocjacji z członkami rodziny oraz w postępowaniach prowadzonych przed Sądem. Prowadzimy również sprawy dotyczące zniesienia współwłasności majątkowej małżeńskiej w przypadku śmierci jednego z małżonków a następnie działem spadku.

POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ?