Prowadzimy postępowania o rozwód z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie. Natomiast gdy Klient widzi jeszcze szansę na ratowanie związku dobrym rozwiązaniem jest wniosek o separację.
Pomagamy uzyskać alimenty na rzecz dzieci, żony, męża, rodziców, dziadków. Najczęściej są to sprawy o podwyższenie, obniżenie, zasądzenie lub uregulowanie alimentów. W przypadku, gdy zachodzą przesłanki do uchylenia zasądzonych alimentów, reprezentujemy zobowiązanych przed Sądem oraz komornikiem.
Kontakty z dzieckiem są prawem każdego z rodziców, są niezależne od władzy rodzicielskiej, natomiast władza rodzicielska obejmuje np. wychowanie dziecka, opiekę nad dzieckiem oraz jego majątkiem. Najczęstszymi prowadzonymi w Sądach sprawami są sprawy o zmianę, ograniczenie lub pozbawienie władzy lub kontaktów.
W ramach naszych działań dążymy do przeprowadzenia badań DNA, nawet jeżeli strona Pozwana odmawia ich dobrowolnego wykonania. Od razu po uzyskaniu wyników badań wnioskujemy o zasądzenie alimentów. Gdy zobowiązany odmawia ich płacenia albo gdy dojdzie do zaprzeczenia ojcostwa, działamy w celu uchylenia alimentów jako nienależnych.
W tego typu sprawach należy mieć na uwadze przede wszystkim dobro dziecka. Są to bardzo trudne i wymagające sprawy, w których szczególnie istotna jest rola profesjonalnego pełnomocnika. Pomoc adwokata jest szczególnie ważna, jeżeli istnieje spór pomiędzy stronami co do miejsca zamieszkania dzieci.
Pomagamy sprawiedliwe podzielić majątek wspólny, poprzez przygotowanie majątkowych umów małżeńskich albo w procesie przed sądem. Istnieje również możliwość ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym gdy jeden z małżonków przyczynił się w większym stopniu do jego powstania.
Reprezentujemy spadkobierców w sprawach związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku na podstawie ustawy oraz testamentu, unieważnieniem testamentu, wykazaniem zasadności albo niezasadności wydziedziczenia, stwierdzeniem niegodności dziedziczenia, jeżeli zachodzą ku przesłanki określone w Kodeksie Cywilnym.
Dochodzimy przed Sądem należnego spadkobiercom zachowku jeżeli zostali pominięci w testamencie lub gdy wydziedziczenie było niezasadne nawet jeżeli doszło do stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu. Zgodnie z prawem, dzieciom, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku gdyby nie było testamentu, należą się:
a) jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni – dwie trzecie wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym,
b) w innych zaś wypadkach – połowa wartości tego udziału
Zajmujemy się szeroko rozumianymi sprawami związanymi z działem spadku. Reprezentujemy spadkobierców w ramach negocjacji z członkami rodziny oraz w postępowaniach prowadzonych przed Sądem. Prowadzimy również sprawy dotyczące zniesienia współwłasności majątkowej małżeńskiej w przypadku śmierci jednego z małżonków a następnie działem spadku.