FAŁSZYWE WEZWANIA DO ZAPŁATY Z URZĘDU PATENTOWEGO ! - Artemius Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Raś Adwokat Barbara SoleckaGorlice Nowy Sącz
18045
post-template-default,single,single-post,postid-18045,single-format-standard,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,cookies-not-set,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

FAŁSZYWE WEZWANIA DO ZAPŁATY Z URZĘDU PATENTOWEGO !

FAŁSZYWE WEZWANIA DO ZAPŁATY Z URZĘDU PATENTOWEGO !

W ostatnich miesiącach zaobserwowano wzmożony proceder wyłudzania opłat za ochronę patentową. Nieznane podmioty, po opublikowaniu ogłoszenia o wszczęciu procedury rejestracyjnej przed Urzędem Patentowym RP, wysyłają masowo wezwania do zapłaty. Sugerują one konieczność uiszczenia opłat urzędowych za udzieleniu praw ochronnych na znaki towarowe i patenty na wynalazki. Wezwania te zawierają żądanie dokonania opłat na prywatne konta bankowe !

Dokonujących opłat urzędowych w związku ze zgłaszaniem znaków towarowych i wynalazków należy zwracać szczególną uwagę na treść i formę wezwania, dokładnie weryfikować numer konta, na które dokonywany jest tego typu przelew.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy wcześniej dokładnie prześledzić korespondencję z Urzędu Patentowego RP oraz sprawdzić numery kont bankowych na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP.

Oto przykład sfałszowanej decyzji – LINK

Prawda, że wyglądają dość autentycznie?

Zobacz także:

Czym jest znak towarowy – przykłady

Źródło:

Oficjalna strona internetowa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej